Atlas Copco'dan sanayiye yarı yarıya enerji tasarrufu fırsatı

Dünyanın ve ülkemizin önde gelen endüstriyel fikir tasarımcısı Atlas Copco Kompresör Tekniği, yetkili distribütörü Perba Teknik ile birlikte 23-26 Mart tarihlerinde düzenlenen Ege Tekstil ve Hazır Giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı’nda sektöre yönelik en son ürün ve çözümlerini tanıttı.

Atlas Copco'dan sanayiye yarı yarıya enerji tasarrufu fırsatı
30 Mart 2021 - 20:18
Dünyanın en önemli tekstil ve hazır giyim üretim merkezleri arasında yer alan Denizli’de gerçekleşen Ege Tekstil ve Hazır giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı (Ege TMF), bölgedeki tüm tekstil ve sanayi kuruluşlarının yoğun ilgilisi ile gerçekleşti. 
Tekstil sektörüne yönelik çözümleriyle ülkemizde bu pazarın yüzde 20’sine sahip olan, endüstriyel fikirlerin tasarımcısı Atlas Copco Kompresör Tekniği, Ege TMF kapsamında ziyaretçilerine enerji verimliliğini yüzde 50 artıran VSD+ serisi kompresörlerini tanıttı.  
Sürdürülebilir verimlilik
Sürdürülebilir verimlilik anlayışı kapsamında Atlas Copco tarafından geliştirilen ürünlerin, işletmelere yüksek enerji tasarrufu sağladığını belirten Atlas Copco Komresör Tekniği Bölge Satış Müdürü Sonat Düşmez, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdikleri ürünlerin sürdürülebilir verimliliğe sağladığı katkıyı şu sözlerle tarif etti: “Atlas Copco, geliştirdiği endüstriye fikirlerle dünyanın ve ülkemizin lideri konumundadır. Sürdürülebilir verimliliğin stabil olarak sağlanabilmesine yönelik geliştirdiğimiz VSD+ serisi kompresörlerimiz, enerji tasarrufu, smart link sayesinde uzaktan takip imkanı ve çoklu kontrol panelleri ile azami basınçlı hava miktarını en az maliyetlerle sunması bakımından rakipsizdir. Yine ürünlerimizin bakım ve servis maliyetleri de işletmecilerinin yüzünü güldürecek seviyede kalmaktadır. Ege TMF süresince standımızı ziyaret eden değerli sanayicilerimize/tekstilcilerimize tüm bu faydaları anlatarak, sektörün gittiği yönü kendilerine göstermeye çalıştık.” dedi.    
70 yıllık gelenek 
Dünyada 148, ülkemizde ise 70 yıldan fazla geçmişe sahip olan, ülkemizin ve dünyanın köklü endüstriyel fikir üreticisi Atlas Copco Kompresör Tekniği, düşük operasyonel giderlerle azami tasarruf sağlayabilen ürün ve çözümleri ile ülkemizde faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Atlas Copco Kompresör Tekniği tarafından geliştirilen ürünler, direkt enerji tasarrufuna yüzde 50, dolaylı enerji tasarrufuna ise yüzde 70 olumlu etki ediyor.  
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum