Reklam
Reklam

Askon İzmir Şube Başkanı Gücü Ahilik Haftası'nı Kutladı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, Türk örf ve adetleri ile İslam’ın kaynaşmasından ortaya çıkan ahiliğin, yüzyıllar boyunca emsalsiz bir şekilde yaşandığını ve yaşatıldığını söyledi.

Askon İzmir Şube Başkanı Gücü Ahilik Haftası'nı Kutladı
15 Eylül 2020 - 20:56
Reklam

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, Türk örf ve adetleri ile İslam'ın kaynaşmasından ortaya çıkan ahiliğin, yüzyıllar boyunca emsalsiz bir şekilde yaşandığını ve yaşatıldığını söyledi.
Gücü Ahilik Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, Ahiliğin, ticari ve toplumsal ilişkilerde dürüstlük, güven, iş ve meslek ahlakına saygı, hukuka riayet, saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olma ilkelerini esas aldığını belirtti.
Ahiliğin kurucusu olan Ahi Evran Veli'nin aşıladığı yüksek ticaret ahlakı ve ilkelerinin, günümüzün esnaf ve sanatkarları için de ilham kaynağı olmaya devam ettiğini kaydeden Gücü "Ahilik, çalışma hayatının yanı sıra sosyal hayatın gelişmesine de katkı sağlamıştır. Bu anlayış, günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz değerleri özünde toplamaktadır. Ailesine, çevresine, vatanına, milletine ve dünyaya yararlı bir nesil yetiştirebilmek için ahilik sisteminden günün şartları doğrultusunda en iyi şekilde faydalanılması bir gerekliliktir. Toplumsal dokumuzun temelini oluşturan Ahilik kültürünün muhafazası, canlı tutulması, birlik ve beraberliğimizin sürdürülmesi için büyük önem taşımaktadır" 
Yüzyıllar öncesinden günümüze ışık tutan geleneğimizi yaşatmak adına 33. Ahilik Haftası münasebetiyle, Ahi Evran Veli'yi rahmet ve minnetle yad ederken, esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere bütün hemşehrilerimizin Ahilik Haftası'nı kutluyorum" dedi

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum