ANDA İzmir Temsilciliğine Yusuf Koç Getirildi

Alperen Ocakları İzmir teşkilatının eski başkanı olan Yusuf Koç arama kurtarma ekibi ANDA’nın temsilciliğine getirildi.

ANDA İzmir Temsilciliğine Yusuf Koç Getirildi
05 Kasım 2020 - 22:09 - Güncelleme: 05 Kasım 2020 - 22:14
Alperen Ocakları  İzmir teşkilatının eski başkanı  olan Yusuf Koç   arama kurtarma ekibi ANDA’nın  temsilciliğine getirildi.
İzmir depreminde enkaz altında kalanlara ilk yardıma gelen arama kurtarma ekipleri arasında yeralan ANDA ekibiyle Anda Arama kurtarma Yardımlaşma, Kardese vefa toplantısında biraraya gelen Yusuf Koç,kendilerine teşekkür etti.
 Anda Kardeşe Vefa Derneği Genel Başkanı Okan Tosun toplandtıda yaptığı konuşma da”Anadolu’daki birçok anlayış diğer coğrafyalardan farklıdır. Örneğin Anadolu’da, İslam’ın bile diğer coğrafyalardan farklı tezahürü vardır. Ortadoğu’da insanlar Allah’ın gazap sıfatlarıyla insanlarına yön vermeye çalışırken, Anadolu topraklarında Allah’ın rahmet ve merhamet sıfatları tecelli bulmuştur. İnsanlar Ortadoğu’da birbirlerini Allah’ın adıyla cezalandırırken, Anadolu topraklarında şefkat, iyilik vücut bulur. Kısacası dünyada unutulmaya yüz tutmuş ama umudun hâlâ var olduğu birşeyi amaçlıyor ANDA. Anadolu’daki şefkati, merhameti, götürmek istiyor zulüm coğrafyalarına. Karşılığında kardeş olmak istiyor. Bizlere ve bizim öncemizde açık tehdit olan, yanı başımızdaki mihnetli topraklarda kardeşlik yeşersin istiyor. Bizim yaşadığımız tehditleri çocuklarımız yaşamasın diye mücadele ediyor. Karşılığında huzur vaat ediyor … “dedi.
Tosun,İzmir depreminde üzerlerini düşen görevi layikiyle getirmeye çalıştıklarını ifade ederek”
İzmir depremi bize arama kurtarma ve afet bilincinin önemini yeniden hatırlattı.
Bu kapsamda derneğimize gönderilen mesajlara toplu bir yanıt olarak gönüllü arkadaşlarımıza arama kurtarmanın insan hayatını ilgilendiren ciddi ve eğitim gerektiren bir iş olduğunu hatırlatmak isterim. Bu kapsamda önümüzdeki dönem açacağımız arama kurtarma eğitim çağrılarımızı takip etmenizi ve olay anından çok önce hazırlıklı hale gelerek sahada katkılar üretebilmeniz bizleri memnun eder.
Ayrıca saha çalışmalarımızın yanı sıra çok yakında ülkemizde “afet bilinci” farkındalığını kazandırmak için yeni çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu çalışmalarında gönüllüsü olarak Afad iş birliği ile “Afete hazır Türkiye”çalışmalarına omuz verebilir siz de bir insanın hayatına dokunabilirsiniz”şeklinde konuştu .

ANDA İzmir temsilciliği görevine getirilen Yusuf Koç ise ekibin bir parcası olmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum