Reklam
Reklam

Anda İzmir'de yaraları sarmaya devam ediyor.

İzmir depreminin ilk saatlerinden itibaren enkazlarda arama kurtarma çalışmalarına aktif olarak katılan

Anda İzmir'de yaraları sarmaya devam ediyor.
20 Kasım 2020 - 16:14
Reklam

İzmir depreminin ilk saatlerinden itibaren enkazlarda arama kurtarma çalışmalarına aktif olarak katılan  Anda Kardeşe Vefa Derneği gönüllüleri,son enkazın da kaldırılmasıyla birlikte hiç ara vermeden yardım  faaliyetlerine destek vermeye başladılar.
  Şehir dışından gelen yardım ekiplerinin pek çoğu memleketine geri döndü ama yurdun dört  bir yanından yardımlar malzemeleri gelmeye devam ediyor. İzmir Anda Kardeşe Vefa Derneği de gönüllüleri  ile birlikte bu yardımların depolanmasından depremzedelere ulaştırılmasına kadar pek çok faaliyette  aktif olarak çalışan stk lardan birisi.
  Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren İzmir Anda Kardeşe Vefa Derneği il başkanı Yusuf Koç,
 "Böylesi doğal afetlerde olayın hemen sonrası kadar ilerleyen süreçteki yardım çalışmaları da  çok önemli,biz de bir taraftan bize gönderilen malzemeleri ihtiyaç sahiplerine  çalışırken diğer  taraftan da Kızılay ve Afad'ın koordine ettiği çalışmalara destek vermeye çalışıyoruz. Gönüllü olarak  çalışmalarımıza destek vermek isteyen arkadaşlar internet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan  bizimle iletişime geçebilirler, bu gibi durumlarda göderilen maddi destek kadar sahada çalışacak insana  olan ihtiyaç da uzun bir süre devam ediyor. Biz de elimizden geldiği kadar çalışmaya devam edeceğiz."dedi.
   Depremin ardından İzmir'deki dernek yapılanmalarını da hızlandıran İzmirli Anda'lar halen Basmane  fuar alanı 4. holdeki Kızılay deposunda ve AFAD'ın Smyrna'da bulunan çadır alanındaki  çalışmalara destek veriyor. Ayrıca ANDA İzmir şubesi olarak gerek Anda Kardeşe Vefa Derneği genel merkezi  aracılığıyla gerekse bizzat kendilerine gönderilen yardımları da belirledikleri depremzede ailelere  ulaştırmaya devam ediyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum