Akkızlı Günler'de Yöresel Lezzetler Yarıştı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde ve Cunda adasında, bu yıl ikinci kez düzenlenen 2. Doğa Festivali, “Akkızlı Günler” temasıyla 11-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. Festival kapsamında yapılan yemek yarışmasının jürisinde Doktor Ender Saraç ve Gastronomi-Seyahat Yazarı Eray Kılıç da yer aldı.

Akkızlı Günler'de Yöresel Lezzetler Yarıştı
16 Nisan 2019 - 21:59

Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından organize edilen 2. Doğa Festivali, “Akkızlı Günler” temasıyla düzenlendi. Şevketibostan olarak da bilinen akkız otunun ön plana çıkarıldığı Ayvalık Doğa Festivali kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standlarda ot çeşitleri, zeytin, zeytinyağı, el sanatları ürünleri sergilendi. 
Doktor Ender Saraç, dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Gastronomi ve Seyahat Yazarı Eray Kılıç’ın da katıldığı festival kapsamında Ayvalık'ın zengin yemek lezzetlerini daha geniş kitlelere tanıtmak için yemek yarışması da düzenlendi. 
Başkanlığını Dr. Ender Saraç’ın üstlendiği yarışmada hamur işi, tatlı ve ana yemek kategorilerinde yarışan lezzetler hem gözlere, hem de damaklara hitap etti. Renkli görüntülere ev sahipliği yapan festival, Ozan Orhon konseri ile son buldu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum