AK Partili Başdaş'tan Batur'a sert tepki

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Belediye Başkanı Abdul Batur’un “Pandemi sürecinde 4 Milyon TL” harcadık açıklamasına tepki gösterdi.

AK Partili Başdaş'tan Batur'a sert tepki
07 Haziran 2020 - 19:10

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Belediye Başkanı Abdul Batur’un “Pandemi sürecinde 4 Milyon TL” harcadık açıklamasına tepki gösterdi. 
Başdaş, Konak Belediyesi tarafından İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta, 450 bin adet maske, 21 bin 472 eldiven, 8 bine yakın gıda kolisi dağıtıldığını ve salgınla mücadeleye için 4 milyon TL harcadığını ifade eden Batur’a bu paraların nereye harcandığını sordu. Meclis üyelerinin yapılan harcamalarla ilgili bilgilendirilmediğini de belirten Başdaş; “ Sayın Başkan, pandemi sürecinde yapmadığı çalışmaları PR olsun diye bir haberle bastırmak istiyor. Kimse kusura bakmasın, biz bu süreçte daima sahalardaydık, ne başkanı ne de belediyenin hizmetini görmedik. Sayın Başkan bu açıklamayla hem kendi tembelliğini hem de belediyenin hizmetsizliğini bastırmak istiyor.“ dedi.
BÜYÜK TALİHSİZLİK 
Batur’un açıklamalarını büyük talihsizlik olarak değerlendiren Başdaş; “ Konak ilçemiz İzmir’in kalbidir. Öyle çiçek böcek belediyeciliği ile lafla gemi yürümez. Belediyecilik icraat işi. Pandemi sürecinde vatandaşla hemhal olan bizdik. Bu açıklama millete telefon numarasını verip o numaraya gelen yardım taleplerini cevapsız bıraktığınız günü gözümüzde canlandırdı. Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Bize somut hizmetlerle gelin. 4 Milyon TL nereye harcandı. Onun bir dökümünü yapın. AK Parti Konak İlçe Başkanlığı olarak maske, dezenfektan, gıda kolisi, gıda nakit kartı ve sayamadığımız bir çok hizmeti rekor düzeyde hayata geçirdik. Ve kime ne yaptıysak hepsinin dökümü bizde mevcut. Adreslerine kadar hepsi somut. Siz de buyurun dökümü vatandaşa sunup, şeffaf belediyecilik örneği sergileyin. Biz daima yapıcı eleştiri yapmayı kendimize ilke edindik. Defaatle yerel yönetimler yapmak istediğiniz, Konaklı vatandaşımızın lehine olan her şeyde buyurun size destek verelim dedik. Çünkü bizim tek bir derdimiz var. Konaklı vatandaşlarımız gerçek anlamda hizmet görsün. Gelinen noktada gördüğümüz o ki hizmet yerine laf üretiliyor. Buradan kendilerini samimiyete davet ediyorum.” diye konuştu.
ŞEFFAF OLUN 
Konak Belediyesi’ni şeffaflığa davet eden Başdaş; “ İzmir’in kalbi Konak İlçemizde bugüne dek Konak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Programı çerçevesinde 25 Bin 228  vatandaşımıza Bin TL’lik, 7 bin 306 vatandaşımıza ise 5 Yüz TL’lik nakdi yardımda bulunuldu. Yine Vakıf aracılığıyla 1039 vatandaşımıza gıda kartı, Vefa Destek Grubu olarak da 1473 vatandaşımıza gıda kolisi desteği verilmiştir. AK Parti Konak İlçe Başkanlığı olarak 10 Bin gıda kolisi, 15 Bin maske ve 5 Bin adet dezenfektan dağıtımını gerçekleştirdik. Konak belediyesinden şeffaf açıklama bekliyoruz. Pandemi süreci siyasete alet edilmeyecek kadar önemli bir konu. Neyi yaptıysanız sizden millet dökümünü bekliyor. Çünkü her gördüğümüz vatandaşa bize teşekkür edip, belediyenin bu süreçte sınıfta kaldığını ifade ediyor.” dedi. 
MECLİS ÜYELERİMİZ BİLGİLENDİRİLMEDİ 
Belediye Meclis Üyelerinin de bilgilendirilmediğini belirten Başdaş; “ Asli görevlerin reklamının yapılması etik değilken Konak Belediyesi yapmadığı hizmetleri bile yapmış gibi gösteriyor. Belediyecilik bir defa ekmek, boyoz dağıtmak ile 65 yaş üstüne nutuk dağıtmak ile yapılmaz. Meclis üyelerimize  Skype’de grup oluşturup bilgi verileceği söyleniyor o da sadece söylemde kalıyor. Bir defa bile toplantı yapılmıyor. Maske ile ilgili her hangi bir sayı paylaşımı yok. Buradan Sayın Başkanı şeffaf bir yönetim anlayışına davet ediyorum.” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum