Reklam
Reklam
Ümit Aydın

Ümit Aydın

Başkanlık sisteminden kimler rahatsız?

01 Aralık 2016 - 17:35

Başkanlık sisteminden kimler rahatsız?
Sevgili sosyal medyada aktif olup devletinin, milletinin yanında olan kişiler. 
Ülkemiz gezi olaylarından bu yana son derece, dış güçlerin içerdeki piyonlarını kullanarak zor günlerden geçiyor. 
Ülkemizin boynunda asılı olan ve ipin ucunu tutan kişilerden sıyrılmak ve başını yukarı doğru kaldırmak için hamle üstüne hamle yapan bir Türkiye'yi sindiremeyen bedbahtlar bugün de ekonomik alanda rol alarak belki son kozlarını oynuyor. 
Şimdiye kadar birçok alanda devrim yapan Türkiye bu devrimlerin hepsini Parlamenter sistemde yapmaya çalıştı.
Tek parti iktidarı olmasına rağmen köhnemiş yasalarla bu işi başardı. 
Ancak esas değişiklik yapılması gereken bir şey var diki oda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vurguladığı BAŞKANLIK sistemiydi. 
Peki, ama neden Başkanlık sistemi söz konusu olduğunda halka tam manasıyla anlatılmak istendiğinde gündem dış güçler tarafından değiştirilmek zorunda bırakılıyordu? 
15 Temmuz Fetö darbe girişimi, öncesinde Rus uçaklarının düşürülmesi sonrasında Suriye ve şimdi Avrupa Birliğinin tutumu vs vs.
Başta ABD olmak üzere birçok ülkede başkanlık veya yarı başkanlık sistemi ile yönetilirken niçin Türkiye 'de köhnemiş parlamenter sistemin kalmasını istiyorlardı. 
Çünkü Türkiye gerçek anlamda bağımsız olacak da ondan örneğin parlamenter sistemin içinde bugün var olan piyonları oyun dışında kalacak  da ondan. .
Şimdi iş kimlere  düşüyor? 
Başkanlık sisteminin önemini Cumhurbaşkanı danışmanı  Burhan Kuzu ve  bir kaç  Ak Partili vekilin, Bir kaç gazetecinin konferanslar düzenleyerek anlatmasının yanında iş Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyada aktif olan neferlerine iş düşüyor. 
TBMM GÜNDEMİ değiştirmek zorunda bırakanlara inat,
15 Temmuz gazilerimize bu konuda büyük iş düşüyor. .
Saygılarımla

 

Son Yazılar