Reklam
Reklam
Bülent Ertekin

Bülent Ertekin

KİM BU SALÂYI İLK OKUDU İSE..

10 Ağustos 2017 - 15:21

Değişik bir milletiz vesselam.  Birisi bir şey yapmaya görsün. Yapılan bu iş veya  fiil  tuttu ise  aman Allahım hemen,  ama hemen nefes dahi almadan bulunduğunuz bölgede artık herkes o işi yapıyordur. Şaka değil haaaa,  gerçekten durum böyle. Şöyle etrafınızı iyi bir tetkik edin bakın ve görün. Göreceksiniz ki gerçektende dediğin gibiymiş birader  diyeceksiniz . Durup dururken gene birşeyler çıkardın  der gibisiniz. Evet bu sefer gerçektende tıpkı söylediğiniz gibi durup dururken birşeyler çıkardım.
Dedim ya bir şey yapın ve yaptığınız ne ise tutulmaya görsün hemen hemen herkes: sağınızda,  solunuzda, önünüzde, arkanızda, hatta ve hatta çok daha ileri ve gerinizdeki insanların dahi yaptığınız işi yaptığına  müşahede edeceksiniz.
Buraya nereden geldim,  anlatayım.
Malum 15 TEMMUZ hain girişiminin olduğu saatlerde tüm ülke genelinde bütün camilerimizin minarelerinde salâlar yükseldi. Bu salâlar bize
NE DURUYORSUNUZ;
VATANINA SAHİP ÇIK.
BAYRAĞINA SAHİP ÇIK.
EZANINA SAHİP ÇIK.
KURANINA SAHİP ÇIK.
ARTIK DARBE İSTEMİYORUZ.
DARBECİLERİ İSTEMİYORUZ.
Diye yanık hocalar ve  müezzinler önce yüreklerimizin, sonrada yıllarca uyutulan ve uyuşturulan zihinlerimizin, ellerimizin,  ayaklarımızın ve bütün vücudumuza vurulan zincirleri okunan bu salâlar ile  kırdılar. Elhamdülillah. 
Rabbim, okuyandan da, 
okutandan da,  davete icab eden iman dolu yüreklerden  ebediyen ve daimen razı olsun.
Lakin son zamanlarda beni rahatsız 
EDEN SALÂYI İLK BEN OKUDUM YARIŞI. 
Hadii yaaa gerçektende bunun birde ilk ben okudum diyenleri demi çıktı? Evet yaaa birde bunlar çıktı. Dedim ya birisi çıkmaya görsün hemen emitasyoncular piyasada..
Kim bunlar diyorsanız işte;

VARAN 1

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başkanı, Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı saatlerde ülke genelinde tüm camilerde selaların okunması fikrini kendisinin verdiğini söyledi..

VARAN 2

15 Temmuz gecesi darbeye karşı durmak için İstanbul’da ilk selaları okuyan İmam İbrahim Köse ve Müezzin Şaban Kızılkaya o anları anlattı. Köse, iki camiden karşılıklı selaların okunmasıyla vatandaşa güven duygusunun geldiğini söyledi.

VARAN 3

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi, vatandaşların sokağa çıkıp darbeye karşı direnmelerinde en büyük etkenlerden biri de camilerden sela okunması olmuştu. Darbe girişiminin en çok yaşandığı illerden olan İstanbul’da, darbe teşebbüsüne tepki ve birlik çağrısı olarak ilk selalar Zeytinburnu Seyitnizam Camii ve Dutluk Camii’nde okundu

VARAN 4

“Sela ve ezan fikri” Ülke Tv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çelik'e aittir. Zira o gece saat 22.30 sularında kendisiyle yaptığım telefon konuşmasında, şöyle bir kanaat oluştu: “Mutlaka medya grubu olarak milleti bu darbe teşebbüsüne karşı harekete geçirmeliyiz. En etkilisi de sela ve ezan okunsun diye ekrandan çağrılar yapmaktır. Çünkü bu milletin ortak değeri bayrak ve ezandır.”

Varanların sayısını Googel amcaya sorarsanız ucunu bucağını dahi göremeyeceğiniz bir rakam silsilesi görürseniz sakın şaşırmayın.
Görüldüğü gibi bir yarıştır gidiyor.
Birisi çıkıyor " Ben okudum" diyor.
Bir başkası çıkıyor "yok birader  ben okudum " diyor.
Ben...
Ben...
Hay sizin BEN' inizede,   BEN'liğinizede.
Yahu artık bırakın şu BEN'inizide,  BEN'liğinizide.  Bırakın Allahınızı severseniz bütün egolarınızı, benliğimizi, gurur ve kibirinizi.
Vatan elden gitti gidiyor bu arada birisi çıkmış çok ama çok güzel birşeyi akıl etmiş. 
Nasıl etmiş? 
Neden etmiş?  
Niçin etmiş? ise etmiş.  Bizi ve darbeye karşı olan bütün mümin ve müminlerin hislerine tercüman oldumu?,  oldu. 
Gözyaşları içinde bütün zerrelerimiz ile arabamızda, yolda,  caminin avlusunda ve tüm meydanlarda  dinledik mi? 
Evet ; hemde büyük bir huşu içinde
dinledik.
Vatanın sahipsiz olmadığını elimize geçirdiğimiz bayrak ile,  sopa ile,  terlik ile,  taş ile  artık elimize o an ne geçmiş ise  meydana, meydanlara  koştuk ve yedisinden yetmişine,  genci ve ihtiyarı ile meydanlarda  nöbete durduk mu? durduuuuuk.
Kısacası bu salâ ve salâlar işini kim akıl etti ise;
Rabbim ondan razı olsun.
Rabbim onun hem dünyasını hemde ahiretini püru nur yapsın.
YA RABBİ
BİZ SELÂLARI OKUYANLARDANDA
BU SELÂLARI OKUNMASINDA KATKISI OLANLARDANDA BİZ RAZIYIZ.
YETER Kİ SENDE RAZI OL.
Ve artık bu gereksiz İLK BEN OKUDUM EGOLARINIZIDA atın. Haa olur mu ?
İnşaallah diyor ve bu duaya  
AMİN
AMİN
AMİN
diyoruz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar